Dji Teknik Servis Hizmetleri

MAVIC 2 PRO VS MAVIC 2 ZOOM: HANGİSİNİ SATIN ALMALISINIZ?

Dji Teknik Servis Hizmetleri

 MAVIC 2 PRO VS MAVIC 2 ZOOM: HANGİSİNİ SATIN ALMALISINIZ?

Yeni Mavic 2 serisinin iki versiyonu bulunmaktadır: Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom. İkisi de fantastik dronlar ve aralarında seçim yapmak kolay olmayabilir. Pro'nun veya Zoom'un ihtiyaçlarınıza en uygun olup olmadığını görelim.

 

AYNI ŞEY NEDİR?
Uçuş performansı, DJI Mavic 2'nin hem Pro hem de Zoom sürümlerinde aynıdır. 72 kph veya yaklaşık olarak 48 mph maksimum hız ile, ikisi de 31 dakikaya kadar uçabilirler. Ayrıca, her ikisi de 4K videoları 100 Mb / sn hızında çekebilir. Hyperlapse ve ActiveTrack 2.0 gibi benzer akıllı özellikleri paylaşmaktadırlar. 

 

MAVİC 2 PRO VS MAVİC 2 ZOOM: FARKLILIKLAR
Peki fark nedir? Basitçe söylemek gerekirse, Zoom ve Pro arasındaki ana fark kameralarında.
İşte kamera karşılaştırma tablosu:

MAVİC 2 PRO:
Ağırlık: 907 g
Fiyat: 1449 $
Görüntü Sensörü: 1-inç
Görüntü çözünürlüğü: 20 megapiksel
Optik Yakınlaştırma: Yok
Renk Profili: 1 milyardan fazla renk
ISO Aralığı 100-12800
Dolly Zoom: Yok
Gelişmiş HDR Fotoğraf: 14 EV
SuperRes: Yok
HDR Videolar: Var

MAVİC 2 ZOOM:
Ağırlık: 905 g
Fiyat: 1249 $
Görüntü Sensörü: 1/2.3-inç
Görüntü Çözünürlüğü: 12 megapiksel
Optik Yakınlaştırma: 2 defa
Renk Profili: 16 milyon renk
ISO Aralığı: 100-3200
Dolly Zoom: Var
Gelişmiş HDR Fotoğraf: 13 EV
SuperRes: Var
HDR Videolar: Yok

 

 

 

 

MAVİC 2 PRO vs ZOOM: SADECE ZOOM'DAKİ ÖZELLİKLER

Yakınlaştırma versiyonu 1 / 2.3 görüntü sensörünün boyutunu koruyor, ancak gerçekte parlayan şey bir 24mm-48mm odak uzaklığı ile zoom lenstir. 2x zoom etkileyici gelmeyebilir, ancak bunu kullandığınızda ve sonuçları gördüğünüzde, size izin verdiği dinamik perspektiflerin sayısını kesinlikle takdir edeceksiniz. Çekimleriniz için sadece daha uzak mesafelerden mükemmel kompozisyonlar elde etmekle kalmaz, aynı zamanda daha dramatik bir görünüm için görüş alanını değiştirmek de mümkündür. Yeni yakınlaştırma objektifi ile yaratıcı olasılıklarınız sonsuzdur. Full HD video çekerken 4x kayıpsız zumun tadını çıkarın.

FANTASTİK QUİCKSHOT “Dolly Zoom”

Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom zengin miktarda yeni kamera modunu destekliyor, ancak Zoom modeli için tek bir mod var. Dolly Zoom denir. Dolly Zoom'un ne olduğunu bilmeyenler için, Vertigo etkisi olarak da bilinir. Temel olarak, ana konunun aynı kaldığı görsel bir etkidir, ancak arka plan daha geniş veya daha dar olur.

 

 

 


“SuperRes” ile SÜPER-ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ FOTOĞRAF

Bu yepyeni Süper Çözünürlük özelliği Mavic 2 Zoom tarafından destekleniyor. Fotoğraf, 24 mm'lik eşdeğerde 5 fotoğraf çekerken, telefoto lensi ile dokuz fotoğraf çekecek ve fotoğraf makinesini 48 megapiksellik süper çözünürlüklü bir fotoğrafla sonuçlandıracaktır.

 

 


MAVİC 2 PRO vs ZOOM: SADECE PRO'DAKİ ÖZELLİKLER

1 inç Görüntü Sensörlü Hasselblad Kamera:
Hasselblad ile işbirliği içinde geliştirilen Mavic 2 Pro'nun kamerası, 20 megapiksel çözünürlükte yakalanan üstün kalite ve ayrıntılar sunuyor. Daha büyük sensör ve 28mm eşdeğer asal lens nedeniyle, ISO, Zoom versiyonundan çok daha yüksek olan 12800'e kadar çıkabilir. Yeni ayarlanabilir diyafram ve daha büyük sensörün birleşimi ile, düşük ışık ortamlı çekimler, son derece düşük görüntü gürültüsü ve hassas renk üretimi ile yeni yüksekliklere tırmanabilir.

 

 

 


HNCS ve 10 bit Dlog-M RENK PROFİLİ:
Zoom sürümünden farklı olarak renkler hakkında bahsedersek, Mavic 2 Pro, daha doğal ve doğru renkler için HNCS (Hasselblad Doğal Renk Çözümü) teknolojisini kullanıyor. Ayrıca, hem videolar hem de fotoğraflar için daha yüksek dinamik aralık ve daha derin renkler oluşturan 10 bitlik Dlog-M renk profilini destekler. Yükseltilmiş renk profili ile Mavic 2 Pro, 1 milyondan fazla rengi kaydederken, Zoom sürümü 16 milyon renk kaydediyor.

 


HDR VİDEOSU:
4K 10-bit HDR desteği ile Mavic 2 Pro, 4K HLG TV'ye takılabilir ve HDR'yi cazip kılan daha yüksek parlaklık ve daha fazla kontrast dahil olmak üzere doğru renk tonlarıyla görüntüleri çeker. Zaman alıcı bir düzenleme yapmadan her şey.


MAVİC 2 PRO vs ZOOM: HER İKİ SÜRÜMDE ÖZELLİKLER

GELİŞMİŞ HDR FOTOĞRAFLARI:
Her iki versiyon da gelişmiş HDR fotoğraflarını çekebiliyor olsa da, bunların pozlama değeri hala oldukça farklı. 13 EV durakları ile Mavic 2 Zum ile karşılaştırıldığında, onun Hasselblad kamera ile Pro Mavic 2 daha yüksek dinamik aralık ve daha fazla görüntü netliği sunan 14 EV durağa kadar çıkıyor. Çok teknik olmaksızın, bu, her iki kameranın, fotoğrafın az pozlanmış ve aşırı pozlanmış alanlarında çok fazla bilgi biti koruyabileceği anlamına gelir. Bunlar, özellikle Mavic 2 Pro ile daha ayrıntılı görüntüler oluşturmak için sonrası işleme geri kazanılabilir.

 

 

 

 

HANGİSİNİ SATIN ALMALISIN?

Haydi karar verelim. Mavic 2 Pro, size şaşırtıcı detaylar ve netlik kazandıracak görüntülerin yanısıra ne kadar parlak veya karanlık olursa olsun HDR videolar canlı renklerle sunacaktır. Ancak, geniş bir zum ve hızlı odaklama işlevi olan veya nefes kesici görsel efektlerle sinematik görünümlü videolar çekebilen bir robotu tercih ederseniz, Mavic 2 Zoom sizin için doğru seçim olabilir.

Diğer yazımızı okumak için tıklayınız.