Dji Teknik Servis Hizmetleri

Yerli Üretim Drone gel

Dji Teknik Servis Hizmetleri

Yerli Üretim Drone gel

 

Drone dendiği zaman akla ilk Dji ve Parrot gibi markalar geliyor. Ülkemizde de bu alanlar üzerinde çalışmalar zaten mevcuttu fakat son zamanlarda geliştirilen Ape X adlı drone gayet başarılı bir şekilde piyasaya girecek gibi duruyor. Ape X in özelliklerine gelecek olursak;

8cm*18 cm boyutları ile oldukça küçüktür. Mavicler gibi katlanabilir kolları vardır.1 kg taşıyabilmektedir ve tek batarya ile 20 dakika havada kalabilmektedir.

Yerli drone'u alışık olduğumuz dronelardan ayıran önemli özelliklerden birisi de kumandasıdır. MIME adını verdikleri ve apple tv kumandasına benzeyen ve bana göre playstation vr move controllera benzeyen bu kumanda her ne kadar değişik gözükse de kullanımı biraz zorlayacak gibi. Ekip ise bunun aksine kullanımının oldukça kolay olduğunu ifade ediyor.Joystick tarzındaki tuş ve diğer tuşlar hassas bir komuta sağlıyor. Doğru açıyı bulduğunuzda kumanda yeşil ışık ile sizi yönlendiriyor.

Düşmelere karşı dayanıklı materyal bulunamadığı için ekip cihazı 4 adet ultrason engel tanıma sensörü ile donatmıştır. Kullanıcı drone u ilerlemeye zorlasa bile drone sensörler sayesinde engelleri aşacaktır.Dronenun fabrika çıkışı kilitli gelen bir yarış modu vardır ve bu mod PC üzerinden aktifleştirilebilir. Bu sayede drone hızının saatte 90 km ye çıkması mümkündür.

Drone un üzerinde 4k kamerası mevcuttur. Görüntüler canlı olarak sanal gerçeklik gözlüğüne aktarılabilmektedir. Diğer önemli nokta ise elektronik aksamlarının üretimi ve montajının bizim ülkemizde yapılacak olmasıdır.

Ape X projesi Arıkovanı platformunda rekor bir bağışa ulaştı. 1450TL ve üzeri bağışlarda ürün hediye edilmektedir. Yaz aylarında satışa çıktığında fiyatı 2250TL olacaktır.