Dji Teknik Servis Hizmetleri

DJI FPV incelemesi | ŞİMDİYE KADARKİ EN HEYECAN VERİCİ DRONLARDAN BİRİ

Dji Teknik Servis Hizmetleri

DJI FPV incelemesi | ŞİMDİYE KADARKİ EN HEYECAN VERİCİ DRONLARDAN BİRİ

İnceleme: W. Andrew Powell

Birkaç yıldır dronları uçuruyorum ve DJI hızla en sevdiğim marka haline geldi çünkü sadece yenilik yapmakla kalmıyorlar, aynı zamanda en çekici deneyimleri yaşatmak için sürekli olarak en iyi ürünlerini geliştiriyorlar.

DJI FPV ile, şimdiye kadar uçtuğum hiçbir şeye benzemeyen, bugüne kadarki en heyecan verici dronlardan birini sunuluyor.

Sadece uçuyormuş gibi hissetmek için veya gerçekten bir FPV uzmanı olup bu görüntüleri paylaşmak istiyorsanız, DJI FPV yeni başlayanlar ve deneyimliler için çoğu imkanı sunuyor.

 

TASARIM VE SİSTEM

 

DJI, son birkaç yıldır tüm dronlarını katlanabilir hale getiriyor. Bununla birlikte, DJI FPV, daha sağlam hissettiren sabit bir tasarım sunuyor ve aynı zamanda bu modelin servis seçenekleriyle birlikte bir nebze kişiselleştirilmesi söz konusu. Kapağı siyahtan yeşile başka bir renge dönüştürebilirsiniz ve bir kaza geçirmeniz durumunda gimbal, iniş takımı veya kol destekleri dahil olmak üzere drone'nun öğeleri de değiştirilebilir.

 

795g'de DJI FPV, boyutuna göre oldukça ağırdır ve bunun büyük bir kısmı 295g ağırlığındaki pildir. karşılaştırma içi, Mavic Pro'dan sadece bir çentik daha fazla, ancak Mavic 2'den biraz daha az diyebiliriz. 

 

Mavic dronları geniş ve uzun olsa da, FPV ciddi hız için yapılmış açılı bir tasarıma sahiptir ve daha uzundur. Tasarım benzersizdir, ancak bazı kamera çantalarına sığdırmak zorlayabilir, bu nedenle FPV satın almak isteyen herkes için ilk tavsiyem, onu taşımak için bir sırt çantası veya geniş herhangi bir çanta aldığınızdan emin olmaktır.

 

 

Standart DJI FPV kombinasyonu, drone, kontrolör ve gözlüklerin yanı sıra bir pil ile birlikte gelir ve kurulum yaklaşık iki veya üç dakika sürer. Kurulum, pervaneleri takmayı, aküyü gözlüklere bağlamayı, her şeyi açmayı ve bir kalkış noktası seçmeyi içerir.


FPV olduğu ve gözlük takarken uçtuğunuz için, güncellemeniz gerektiğinde telefonunuz bir kablo ile gözlüklere bağlanır, ancak genellikle telefonun takılı olmasına ihtiyacınız yoktur.

 

Gözlükler drone ile eşleşir, böylece video akışını görebilir, ayarları yapabilir ve size birkaç temel kontrol sunar. İşin püf noktası sadece uzaktan kumandada ustalaşmaktır, böylece hangi düğmelerin ne yaptığını bilirsiniz, çünkü uçarken ona bakamazsınız. Tecrübelerime göre, buna alışmak biraz zaman istiyor ama kısa sürede hallediliyor, ancak biraz pratik gerektirebilir.

 

Gözlükten bakıldığında video, 120 fps'de 810p'dir, bu nedenle drone'u hangi modda uçuruyor olursanız olun, çok net, hızlı ve duyarlıdır.

 


deneyimlerime göre genel olarak, drone ve işletim sistemi çok iyi çalıştı. Ayrıca eklemek isterim ki farklı bir şey arıyorsanız, DJI ayrıca çok benzersiz bir uçma yolu sunan ayrı bir Hareket Kontrolörü satıyor. Hareket Kontrol Cihazı, iki elli bir kontrolör yerine, hız kontrolü için ayrıca bir tetikleyici ile bulunduğunuz yöne tepki verir. Alışmak biraz zaman alan, ancak çok iyi çalışan yeni bir uçma şeklidir.

 

 

dji drone servis dji repair dji service repairdrone dji teknik servis dji tamir