Dji Teknik Servis Hizmetleri

Videograf bir dronun üzerine anlık bir kamera yerleştirir ve eşsiz hava çekimleri yapar

Dji Teknik Servis Hizmetleri

Videograf bir dronun üzerine anlık bir kamera yerleştirir ve eşsiz hava çekimleri yapar

Hiç anlık hava fotoğrafları gördünüz mü?  Hava fotoğrafçılığı yapan yönetmen Trent Siggard'ın bir projesini gördüm.  Bir dronun üzerine anlık bir kamera yerleştirdi ve anlık ve hava fotoğrafçılığı dünyasını bir araya getirdi. Aşağıdaki makalede, bunu nasıl yaptığını görebilir ve bu sıra dışı yapıyla çektiği harika fotoğrafları kontrol edebilirsiniz.

 

Ama önce, neden bir dronun üzerine anlık kamera koyarsın? Trent diyor ki; Sadece komik olduğu için! Bana sorarsan, bu yeterli bir sebep, ama iki tane daha var. Yaptığı şey konusunda daha istekli olmak ve kendine bir meydan okuma vermek istiyordu. Böylece, Trent çalışmaya koyuldu.

 

Sadece toz toplayan ekstra 500mm'lik bir quadcopter çerçevesi vardı.  Yani, onu uçurdu ve üzerine bir Fujifilm Instax Mini 9 kamera monte etti. Elbette, üstesinden gelmek için bazı zorluklar vardı. Örneğin, kamera ile 11 ”pervaneleri arasında sadece 2 mm'lik bir mesafe vardı. Bu, kamerayı Trent'in her 10 fotoğraftan sonra çıkarmak zorunda kaldığı ve yeni bir anlık film kartuşu yerleştirdiği için çok zor hale getirdi. Ancak, kamerayı çıkarılabilir şekilde monte etmek için ikili bir kilit kullanarak halletti ve kameranın üst kısmını tutmak için bir miktar lastik bant takviyesi kullandı.

 

 

 

 

 

Deklanşör hızı 1 / 60'tır ve flaş her zaman bir drone üzerine monte edilmiş kamera üzerine patladığından, bazı görüntülerde ışıklandırılmış pervaneler vardır. Trent onunla uğraştı. DIY stili - flaşın üzerine biraz bant ekledi. Sorun çözüldü.


Trent bir referans monitörü bile yaptı, böylece ne çektiği hakkında kaba bir fikre sahip olabilirdi:
“Kameranın ne gördüğüne dair bir referans almak için, Instax'in yanına çift kilitli bir standart FPV kamera kullandım, 
böylece yerde bir referans monitörüne sahip olacağım ve kamera çerçevemizin neye benzediğine dair kaba bir fikre sahip olacağım..”

 

 

 

Kamerayı tetiklemek için Trent, bir Futaba S3003 Standart Servo'yu ona yapıştırdı. Uçuş kontrol cihazına taktı, servo kanalı kontrol ünitesindeki yaylı bir anahtarla eşleştirdi ve uzaktan kumandasındaki seyahatini sınırladı.

Aşağıda daha fazla fotoğrafa göz atabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer yazımızı okumak için tıklayınız.