Dji Teknik Servis Hizmetleri

Pilot Hatalarının Önlenmesi İçin Tüyolar

Dji Teknik Servis Hizmetleri

Pilot Hatalarının Önlenmesi İçin Tüyolar

Çoğu yeni drone kullanıcıları dronelarını gözden kaybettikten sonra geri döndüremeceğini düşünüyor. Halbuki dronelarınızda sinyal kaybolsa bile cihazınızda eve dön modu(return home) bulunmaktadır. Verilere göre de en çok hatalarda pilotlardan dolayı kaynaklanmaktadır.İşte uçağınızın uzaklaşmasını önlemek için 5 basit adım.

1- Ev noktasını belirlediğinizden emin olun.

Uçağınızın otomatik olarak eve dönmesini istiyorsanız kalkıştan sonra mutlaka bir ev konumu belirlediğinizden emin olun. Bu iş için en az 4 gps sinyal çubuğuna ihtiyacınız var. Bir ev noktası ayarlandıktan sonra , uygulamada komutu görebilirsiniz ve harita da yeşil bir ev simgesi görülür.

2- Pusulaya dikkat edin.

GPS sinyali tabiki gereklidir ancak dronenunuzun eve güvenli dönmesi için tam anlamıyla yeterli olduğunu söyleyemeyiz.Pusulanın parazitlenmelerden uzak olması gerekir. Gps dronenunuzun yerini belirler pusula ise yönünü bunu unutmayın.Eve dönüşü başlattığınızda uçağınız başını döndürüp ana noktaya geri döner.Ancak hangi yönden döneceğini bilmiyorsa başka yerlere de uçma olasılığı yüksektir.Pusulanızın paraziti çok fazla ise DJI GO sizi uyaracaktır. Ayrıca,Mc ayarları-genel-pusula bölümünden bölgenizdeki parazit miktarını da görebilirsiniz. Maviclerinizde yada yeni cihazlarınızda gördüğümüz renklerden ikisi de kırmızı ise cihazınızı yeniden kalibre etmeniz ya da cihazınızı daha az parazitli bir alana taşımanız gerekmektedir.

3- Dronenunuzu görüş hizanızda tutun.

Kendi gözünüzle görüyorsanız dronenunuzun kaybolma ve bir yere çarpma riski oldukça düşüktür. Drone'unuzu canlı video yayınınız vasıtasıyla izlemek asla iyi bir fikir değildir. Bunu yaparsanız, dronunuzun arkasında veya yanında ne olduğunu göremezsiniz. Bu yüzden görüş hattında kalın ve güvende olun.

4-Taşınırken ev noktasını sıfırlayın.

Yeterli GPS sinyaliniz varsa kalkışınızda ev noktanız otomatik olarak ayarlanır. Bunun yanında taşındığınız zaman ev noktanız kendinizi sıfırlamaz.Bir araba veya tekneyle gidiyorsanız ana noktanızı periyodik olarak sıfırlamanız gerekir.

5- Uygun eve dönüş rakımını ayarlayın.

DJI'ın yeni dronelarında eve dönüş sırasında engellerin üstünden veya etrafından geçişe izin verse de yinede eve dönüş yüksekliğini belirlemek her zaman bir avantajdır.Ayrıca engel önleme sensörleri ağaç dalları veya güç hatları gibi ince nesneleri algılamayabilir.